Městská policie informuje

Krádež dřeva

Začátkem měsíce února se na městskou policii Milovice obrátil zaměstnanec úřadu s oznámením, že patrně dochází k neoprávněnému odebírání dřeva, které je v majetku města Milovice a to neznámou osobou. Městská policie Milovice zde instalovala fotopast a při vyhodnocení fotografií zjistila, že dřevo neoprávněně odebírá jedna a tatáž osoba, u které se podařilo zjistit totožnost. Poté byla věc oznámena na odbor správních agend města Milovice pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku.

Dopravní nehoda

13.2.2017 krátce po poledni došlo v ulici Armádní za křižovatkou s ulicí Topolová v Milovicích k dopravní nehodě, kdy dítě vběhlo pod projíždějící motorové vozidlo a neužilo přechod pro chodce. Zraněné dítě bylo převezeno do nemocnice. Nehoda je v šetření dopravní policie Nymburk. Moc děkujeme všem, kteří ihned poskytli školákovi první pomoc a zároveň žádáme rodiče, aby opětovně poučili své děti, že vozovka se přechází výhradně po přechodu pro chodce.

Pozor při pohybu na zamrzlých vodních plochách

Na konci prvního únorového týdne v odpoledních hodinách přijali strážníci žádost o asistenci od operačního důstojníka Policie České republiky při pátrání po dívce, která volala matce, že je na Josefových Tůních a potřebuje pomoc, ovšem od tohoto okamžiku se spojení s dívkou přerušilo a její mobilní telefon byl nedostupný

Záchrana psa

31. 1. 2017 v dopoledních hodinách bylo dispečerem HZS oznámeno na MP výjezd jednotky HZS k záchraně psa, kterého jeho majitelka venčila v prostoru Milovice Boží Dar, kdy pes spadl do nezajištěné šachty hluboké asi 4 m, kterou zakrýval napadlý sníh. Záchranáři HZS psa ze šachty vyprostili a vrátili v pořádku majitelce. Místo šachty bylo střižníky MP označenou páskou zákaz vstupu a byl dán podnět vlastníku pozemku k zajištění šachty.

Krádež v KIKU

Dne 29. 1. 2017 v dopoledních hodinách oznámila na služebnu MP Milovice prodavačka prodejny KIK v Milovicích, že jí v prodejně muž odcizil zimní bundu, kdy svou starou bundu zanechal na místě. Strážníci MP provedli šetření v prodejně a jejím okolí, kdy se podařilo zjistit podezřelého muže a zajistit u něho odcizenou zimní bundu. Odcizená bunda byla vrácena poškozené prodejně. Podezřelého muže nyní čeká postih pro přestupek proti majetku, který bude projednávat správní orgán města Milovice.

Zajištění tří osob

Dne 22. 1. 2017 v 01:18 hodin bylo na služebnu Městské policie oznámeno občanem Milovic, že v ul. Topolová se pohybují tři osoby, které obhlíží zde zaparkovaná motorová vozidla. Na základě tohoto oznámení byla na místo operátorem vyslána hlídka strážníků, která v ul. Topolová zjistila tři osoby. Při ověřování totožnosti osob bylo v pátrací evidenci Policie ČR zjištěno, že jedna osoba je hledaná Policií a proto byla strážníky MP omezena na svobodě a předvedena na Policie ČR. Děkujeme za oznámení občanovi, které pravděpodobně zabránilo spáchání trestného činu a pomohlo vypátrat hledanou osobu.