Zákonem chráněné živočichy otrávil karbofuran

Celý případ se podle oznamovatele odehrál tak, že dosud neznámý pachatel u polní cesty položil otrávenou návnadu bažanta, kterou následně zkonzumoval luňák červený a krkavec velký, v důsledku čeho oba ptáci zahynuli a to velice trýznivou smrtí za velkých bolestí. Šetřením policistů a provedenou pitvou zvířat bylo zjištěno, že zahynuli na otravu zakázaným jedem karbofuran, který je v zemích EU od roku 2007 zakázaný! I přes tento zákaz se však mezi lidmi vyskytuje ještě velké množství této látky.

Věc je prověřována jako podezření ze spáchání trestného činu neoprávněné nakládání s chráněnými volně žijícími živočichy a planě rostoucími rostlinami z nedbalosti, trestný čin týrání zvířat a trestný čin přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu. Policisté se obrací na veřejnost se žádostí k obezřetnosti kolem sebe a všímání si podezřelých osob pohybujících se v přírodě. Jakékoliv nestandardní chování osob proto oznamte policistům na bezplatné telefonní lince Policie ČR 158.