Sprejery vypátral služební pes

Dne 21.2.2018 krátce po půlnoci bylo hlídkou Městské policie Lysá nad Labem oznámeno, že na vlakovém nádraží došlo k posprejování vagónu odstaveného vlaku a že na místě jsou stále pachatelé, kteří se někde skrývají. Policejní hlídka po příjezdu na místo propátrala nejbližší okolí, ale nikoho se nalézt nepodařilo. Proto byl přivolán policejní psovod se služebním psem Ylonou, a tomu se podařilo zachytit pachovou stopu. Přibližně po 120 m byl v travnatém porostu nalezen a zadržen sedmadvacetiletý muž. V tu chvíli se dal na útěk druhý z hledaných mužů, kterého začali ihned pronásledovat policisté a po krátké chvíli třicetiletého podezřelého dopadli a taktéž zadrželi. Poté byli oba zadržení za pomoci městských strážníků eskortováni do policejní cely na obvodní oddělení Milovice.
Z výslechů pak vyplynulo, že přinesenými spreji černé, zlaté a bílé barvy na vlakovou soupravu City Elephant nastříkali neurčený nápis o velikosti 21m x 1,7m. Muži tak předběžně způsobili škodu ve výši nejméně 22 tisíc korun. Oběma pak bylo sděleno podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci, za což jím v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

psovod