Policisté zkontrolovali ubytovny v Milovicích

Milovičtí policisté prošetřují případ, při kterém došlo na jedné z ubytoven pro cizince k fyzickému napadení a následovnému pobodání mezi dvěma muži. Nejen z tohoto důvodu byla připravena bezpečnostní akce, do které bylo zařazeno celkem 24 policistů. Největší podíl měli kolegové z Oddělení cizinecké policie, akce se zúčastnil také policejní psovod, kriminalisté Územního odboru Policie ČR Nymburk, ale i strážníci Městské policie Milovice a profesionální hasiči z odboru v Nymburce.

Opatření proběhlo ve večerních hodinách dne 25. 11. 2020 na nelegálním ubytovacím zařízení v Milovicích. Policisté zkontrolovali na čtyři desítky osob a zajistili dva cizince pro neoprávněný vstup na území ČR. Majitelka kontrolovaného objektu bude dále řešena ve správním řízení ze strany cizinecké policie.

Nejedná se o ojedinělou preventivní akci takového zaměření, policisté se na problematiku ubytoven a cizinců zaměřují nepřetržitě a i nadále tomuto budou věnovat zvýšenou pozornost.