Policisté prováděli kontroly vozidel

Policisté z Dopravního inspektorátu, ale i posílené hlídky z obvodních oddělení celého Územního odboru Nymburk v rámci celorepublikové bezpečnostní akce dohlíželi na plynulost a bezpečnost silničního provozu. Ve dnech 16. a 21. 9. 2022 se akce zúčastnilo celkem 34 policistů, kteří zkontrolovali 320 vozidel. Při tom zjistili 72 hříšníků, kteří v patnácti případech porušili zákaz telefonování za jízdy, nebo v devatenácti případech překročili nejvyšší povolenou rychlost.
Ve čtvrtek 29. 9. 2022 proběhla na okrese Nymburk další bezpečnostní akce, tentokrát zaměřená na požívání alkoholických nápojů a drog za volantem. Aby se nejednalo pouze o represi, k policejním hlídkám se připojila i preventistka, která řidičům, kteří měli vše v pořádku, rozdala v rámci projektu „Řídím, piju nealko!“  nealkoholické pivo. Celkem bylo zkontrolováno 146 řidičů vozidel a zjištěno 15 přestupků. Jezděte opatrně!