Nalezenou munici odnesl domu

Třiatřicetiletý muž z obce Jizbice nalezl pomocí detektoru kovu neznámý předmět. Zpočátku nebylo patrné, o co se jedná, proto nalezený předmět odnesl domu, kde ho začal čistit. Přitom zjistil, že by se mohlo jednat o vojenskou munici a věc ihned oznámil na L 158.Na místo přivolaní policisté včetně policejního pyrotechnika předmět zajistili a určili, že se jedná o dělostřeleckou střelu ráže 37 mm pravděpodobně z první poloviny 2. světové války. Střela byla pyrotechnikem zajištěna a převezena k odborné likvidaci.
Nálezce byl ze strany policistů řádně poučen, jak se v případě nálezu munice chovat. Jeho počínání v tomto případě bylo naprosto nesprávné.

POLICIE RADÍ:

- v případě nálezu předmětu připomínajícího munici na tento nikdy nesahejte ani s ním nijak nemanipulujte!
- místo viditelně označte a odstupte do bezpečné vzdálenosti
- věc oznamte na L 158 a vyčkejte příjezdu policejní hlídky
- do příjezdu policistů se snažte jiným osobám zamezit přístup k místu nálezu
- následně respektujte pokyny policistů