Předmět připomínající minu nelezl bagrista při výkopových pracích v Milovicích.

Dne 22. 9. 2020 v odpoledních hodinách oznámil muž pracující s bagrem v ulici Tyršova, že při výkopových pracích odkryl v zemině kulatý předmět připomínající minu. Na místo byla přivolána hlídka Obvodního oddělení Policie ČR Milovice, která ve spolupráci s Městskou policií Milovice zabezpečila prostor nálezu a vyčkala příjezdu policejního pyrotechnika. Ten po ohledání předmětu konstatoval, že se nejedná o žádnou munici, ale pouze o kovový poklop.

Chování oznamovatele bylo v tomto případě naprosto správné, a to i proto, že právě v Milovicích je takových nálezů, kdy se jedná o nevybuchlou munici, nespočetně.

Víte jak se správně chovat, při nálezu předmětu podobajícího se munici? Přečtěte si níže uvedené rady Policie ČR!

-          nikdy na takový předmět nesahejte a ani s ním nijak nemanipulujte

-          místo viditelně označte a odstupte do bezpečné vzdálenosti

-          věc oznamte na L 158 a vyčkejte příjezdu policejní hlídky

-          do příjezdu policistů se snažte jiným osobám zamezit přístup k místu nálezu