Invalidní vozík mu nesloužil ani rok. Odcizil ho neznámý zloděj.

Milovičtí policisté prošetřují případ krádeže elektrického invalidního vozíku za více jak třicet tisíc korun. Muži, který ho ke svému životu potřebuje, nesloužil ani rok.

Elektrický invalidní vozík, poháněný na akumulátorovou baterii, zakoupila žena svému muži v červnu loňského roku, a to aby mu zkvalitnila a usnadnila život a zajistila mu tak lepší mobilitu. Muž prodělal spoustu závažných nemocí a operací, které se bohužel podepsaly na jeho zdravotním stavu. V důsledku všech těchto závažných onemocnění má značně sníženou hybnost a neobejde se tak ve svém životě bez zdravotní pomůcky, která mu zásadním způsobem pomáha a „nahrazuje nohy“ - tedy invalidního vozíku.

Ten mu ale nevydržel ani rok. V noci, z 22. na 23. dubna 2022, mu elektrický invalidní vozík, který částečně kompenzuje jeho mobilitu, odcizil neznámý pachatel z chodby Domova pro seniory v Lysé nad Labem. Kdo invalidní vozík, který manželka svému muži pořídila za 32 tisíc korun, odcizil, prověřují policisté pro podezření z trestného činu krádeže. Pokud se podaří zjistit konkrétní osobu, která invalidní vozík odcizila, hrozí jí obvinění z trestného činu krádeže a před soudem až dvouletý trest.

Pozn.:
Vzhledem k tomu, že se muž bez invalidního vozíku neobejde, byla jeho žena nucena koupit další invalidní vozík, který firma doručila minulý týden v pátek. Zaplatila za něj 35 tisíc korun . . . .

invalidní vozík

mjr. Mgr. Vlasta Suchánková