Hledáme kapsářku, kterou kamery zachytily přímo "při práci"

Bohužel stále je mezi námi dost těch, kteří participují na našich slabostech, a tím si mnohdy zajišťují bezpracně "přísun" finančních prostředků . . . . našich finančních prostředků. A že vám se to stát nemůže? Své věci si hlídáte? Tento případ dokazuje, že stačí pár vteřin naší nepozornosti a přijdeme o peníze, karty, doklady. . . tedy o věci, které stále většina lidí v peněženkách, nikoliv odděleně, nosí.

Nemilou zkušenost máv tomto směru žena, která se před několika dny obrátila na policisty. Během návštěvy nákupního centra v ulici Italské v Milovicích jí okradla neznámá žena. To, že se jedná o ženu, bylo zřejmé až ze záběrů bezpečnostních kamer, které mají policisté k dispozici. Nakupující si totiž ničeho nevšimla, ani toho, že vzápětí po ní vstoupila do prodejny jiná žena, která si z její kabelky odložené v nákupním vozíku, vytáhla nepozorovaně peněženku, se kterou hned prodejnu opustila. Okradená žena v ní měla kromě dvou tisíc na hotovosti také platební kartu a kartičku pojištěnce.

Policisté nyní tuto ženu, kterou zachytila bezpečnostní kamera, hledají. Víte, o koho jde? Kde se nachází? Pokud ano, volejte policistům na linku 158. Není vyloučeno, že si podobným způsobem přilepšuje i nadále, a že toto zřejmě nebude její první případ . . .

Pokud by se podařilo zjistit její totožnost, hrozilo by ženě obvinění z krádeže a až dvouletý trest odnětí svobody, pokud by byla postavena před soud.

mjr. Mgr. Vlasta Suchánková
oddělení tisku a prevence