Bezpečnostní opatření Votvírák

Do bezpečnostního opatření k zajištění festivalu Votvírák, bylo za celou dobu konání nasazeno celkem 400 policistů, včetně kriminalistů, policistů z Dopravního inspektorátu Nymburk, školního policejního střediska, ale i z krajských článků, jako například policisté z oddělení kynologie a hipologie. Ze vzduchu byla celá akce monitorována nejen vrtulníkem letecké služby, ale nově také dvěma policejními drony a monitorovacím balónem. Co se účasti návštěvníků týče, ta byla letos odhadnuta na 40 tisíc osob.

V průběhu akce nedošlo k závažnějšímu narušení veřejného pořádku, vyjma případů, kdy jednomu z návštěvníků utekl pes, který v areálu pokousal tři osoby a dalšího konfliktu, při kterém byli při fyzické potyčce zajištěny tři osoby.

Za celé bezpečnostní opatření bylo zkontrolováno téměř 12 tisíc osob, bylo zjištěno celkem 79 řidičů, kteří usedli za volant pod vlivem alkoholu, kdy 6 z nich nadýchalo více jak jedno promile. Další tři řidiči řídili pod vlivem drog.  Záchranáři ošetřili celkem 280 osob a 68 z nich převezli do nemocnice.